wtorek, 2 stycznia 2018

Blogowe porządki, wskazówki

Bloga niteczkowyczar prowadzę od kilku ładnych lat. Przez ten czas różnie było z jego regularnością. Były lepsze i gorsze dni, kiedy to miałam ochotę w ogóle zaprzestać pisania i usunąć bloga. Dobrze że tego nie zrobiłam. 
Prowadzenie bloga to nie lada wyzwanie i wymaga masę pracy. Nie zależnie na jakiej platformie posiadamy swój wirtualny dziennik. Zawsze musimy wykonać sporo pracy by dany wpis się ukazał, zwłaszcza jeśli chcemy prowadzić blog na poziomie. Troszkę żałuję, że w pewnym okresie czasu u mnie nie było kolorowo i mój blog podupadł. Bo razem z nim upadły również w tamtym czasie moje marzenia i cele. Z moich obserwacji wynika, że tamten negatywny czas bardzo zaśmiecił mi bloga na Facebooku (zostałam zasypana reklam ami dosłownie).

Dlatego w tym roku zdecydowałam się na gruntowne porządki. Jako że jestem autorką kilku innych blogów (mam różne hobby i jest tego sporo) stwierdziłam że muszę koniecznie coś z tym zrobić. Przede wszystkim chciałabym połączyć moje główne hobby - fotografię z pracami, które umiem sama wykonać. Będzie to trudne wyzwanie, ponieważ od kiedy jestem mamą, uczę się dzielić moje hobby na: rodzinę i czas na hobby. To naprawdę trudne zadanie.

Kiedy zakładałam bloga nie miałam pojęcia o blogowaniu. Dlatego popełniłam kilka ważnych błędów, które to ciężko naprawić teraz. Wymienię je w punktach, będzie prościej.

1. Jeśli myślisz poważnie o blogowaniu - blog powinien zawierać twoje imię i nazwisko, a dopiero potem nazwę bloga.
2. Chciałam mieć na platformie blogspot wszystkie swoje blogi - niestety tak się nie da, bowiem zawsze będą jedne (z pierwszego bloga informacje o mnie). Lepiej jest założyć każdy z nich oddzielnie lub zmienić platformę na wordpress.com (mam tam swoje dwa blogi). Przekonałam się o tym osobiście metodą prób i błędów.
3. Synchronizacja z Facebokiem - jest bardzo ważna. Ważne by nazwa twojej strony pokrywała się z nazwą FB. Łatwiej wtedy o spójność.
4. ZDECYDUJ O CZYM CHCESZ PISAĆ - i się tego trzymaj mocno. Tak - ja mam z tym problem. Mam za dużo rzeczy które mnie interesują, przez co czasem trudno mi zachować ciągłość, spójność i jednolitość własnych postów. 
5. Nie miej sentymentów i wyrzucaj z bloga to, co go zaśmieca! Rób to regularnie. To naprawdę ważne.
6. Na Fan-page FB który sobie założysz pilnuj porządku - bowiem ludzie potrafią go naprawdę zaśmiecić poprzez wypisywanie masy nieistotnych informacji dla strony na twoim profilu.
7. Patrz na daty postów i wpisów! Przez upływający czas pewne wpisy mogą już być nieaktualne.

zdjęcie z darmowe obrazy https://pixabay.com/pl/ 


ZMIANY 2018

Blog niteczkowyczar będzie nadal dotyczył rzeczy ręcznie wykonanych. Wzbogaci się o lepsze zdjęcia, które będą oznaczone przeze mnie znakiem wodnym - kobaltowasowa. Blog fotograficzny kobaltowasowa (obenie dla mnie najważniejszy) będzie zawierał rezultat moich prac w postaci zdjęć moich prac w praktyce (wykonuję rekwizyty do własnych sesji zdjęciowych sama i sprawia mi to praktyczną przyjemność). Blog na YouPic.com jest wersją angielską, dla tych co lubią wyzwania na poziomie. Blog o którym pisałam wcześniej - jezykowepoczatki jest blogiem językowym. Opisuję w nim moje bolączki językowe i jak naprawdę wygląda nauka języka wybranego przez siebie w domu. Jeśli uczysz się sama lub chcesz czy masz w planach właśnie takie postanowienie - zajrzyj do mnie i tam. Mimo że rzadko zamieszczam tam wpisy - nadal czytam i wyszukuję informacji po angielsku (nadal się uczę). Ostatnia półka to blog naturenaturelka, który powstał z myślą o tym, by świadomie dbać o siebie, dotyczy głównie kosmetyków kolorowych. Jest dla mnie notesem jak wyruszam na zakupy.

WPISY
Będą pojawiać się raz w miesiącu lub co dwa tygodnie. Ze względu że jestem mamą nie jestem wstanie pisać postów codziennie. Jak tylko uda mi się coś kreatywnego wytworzyć - postaram się o tym napisać.

Linki do moich blogów:


FOTOGRAFICZNY

WORDPRESS.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz